Vastupidiselt "kahjulikele lilledele" on neid, mis mitte ainult ei rõõmusta silma, vaid aitavad kaasa ka kogu lilleseade üldisele tervisele.
lugeda
Lilled ja lemikloomad
Armastad lilli, kuid muretsed lemmikloomade pärast? Siit saad teada, milliseid lilli on ohutu kodus hoida!
✅ Ohutud lemmikloomadele: roosid, gerberad, päevalilled. Need lilled kaunistavad Sinu kodu ega kahjusta Sinu karvaseid sõpru.
❌ Ohtlikud: tulbid, hortensiad, krüsanteemid. Need kaunid lilled võivad olla lemmikloomadele mürgised.
Kimbu valides alati kontrolli, et need oleksid ohutud Sinu väikesele lemmikule! 🐶🐱💐
Elementaarne kimpude hooldus
Selleks, et kingitud lilled säiliks kauem, panime omalt poolt kirja mõned nipid, mida võiks järgida.
✨ Enne kingitud kimbu vaasi panemist tehke värske lõige.Värske, viltune lõige, umbes 2cm on oluline selleks, et lilled saaksid rohkelt endasse vett imeda. Protseduur tuleb korrata iga paari päeva järel.
✨ Oluline on eemaldada need lehed, mis jääksid muidu vaasis vette.
✨ Lisage lilletoit ja pange vett vaasi mõõdukalt Igale kimbu juurde tuleb kaasa lilletoit, mida soovitame kasutada ka lille eluaja pikendamiseks. Vett ei tasu kunagi panna vaasi ülemäära palju, aga kindlasti ka mitte nii vähe, et ühel hetkel otsas oleks.
✨Tuleb vältida ka otseseid päikesekiiri ja tuuletõmmet. Kimp seisab kauem jaheda temperatuuriga ruumis. Pange kimp pigem leigesse vette.
Kuidas pikendada kimbu eluiga külmal aastaajal?
Kätte on jõudnud külmade aeg ja meie majades hakkasid tööle radiaatorid ja kaminad. Kuidas saame selle aja jooksul oma imelisi lillekimpe elus hoida?
Siin on mõned näpunäited:
❄️ Kõige tähtsam on mitte asetada kimp radiaatorite või muude soojusallikate lähedusse. Lilledele meeldib jahe ilm ja liiga kõrge temperatuur võib neid närbutada.
❄️Väldi tuuletõmbust! Lilli ei tohiks asetada avatud akende lähedusse, kus võib esineda tuuletõmbust. Kaitske neid otsese külma tuule eest.
❄️Lilled vajavad alati valgust, kuid vältige otsest päikesevalgust, mis võib neid üle kuumeneda.
☃️Järgige neid lihtsaid näpunäiteid alates tänasest ja siis rõõmustavad kaunid kimbud teid palju kauem, isegi karmidel talvepäevadel!
Kuidas valida õige vaas?
Kimbu või lõikelillede jaoks õige vaasi valimine on väga oluline!
Siin on mõned näpunäited:
☀️ Oluline on, et vaas ei laseks valgust läbi, kuna selle mõjul võib vesi saada ideaalseks kasvulavaks mikroobidele. Ja me kindlasti ei taha, et teie kaunid lilled närbuksid kiiremini kui peaks.
✨ Portselanist ja keraamilised vaasid on suurepärane valik, kuna need pole mitte ainult elegantsed ja vastupidavad, vaid sobivad ideaalselt ka lillede värskena hoidmiseks.
⚙️ Kuigi metallist vaase üldiselt oksüdatsiooni tõttu ei soovitata, on vask- ja hõbevaasid erandiks. Need pole mitte ainult ilusad, vaid võivad pikendada ka teie kimbu värskust.
Nüüd, kui teate, millist vaasi valida, saate oma lilli nautida palju kauem!
Lillede kokkusobimatus
Igal lillel on oma eriline keemiline koostis ja kui erinevate lillede varred samasse vette kastetakse, toimub taimede vahel kemikaalide “vahetus”. Ja siin on mõned taimed, mis pole naabrite suhtes sõbralikud:
❌ Nartsissid eritavad vette kleepuvat mahla, mis paisub ja ummistab naabervarte veresooni, mistõttu nad ei suuda vett imada ja surevad.
❌ Hüatsint toimib samamoodi nagu nartsiss ja sisaldab oblikhapet, mis võib inimestel põhjustada mürgistust.⠀ ⠀ ❌Tugeva lõhnaga lillede, nagu sirel, maikelluke ja jasmiin, eeterlikud õlid mõjutavad tõenäoliselt negatiivselt vähem lõhnavaid lilli.
Tervendaja lilled
Vastupidiselt "kahjulikele lilledele" on neid, mis mitte ainult ei rõõmusta silma, vaid aitavad kaasa ka kogu lilleseade üldisele tervisele. Siin on mõned neist:
♻️ Geranium on tuntud oma antiseptiliste omaduste poolest. See aitab desinfitseerida vaasis olevat vett, pikendades kimbu eluiga.
♻️ Küpress - seda puud peetakse looduslikuks antiseptikuks. See pärsib mikroobide kasvu ja võib kaitsta teie taimi mädanemise ja nakkuste eest.
♻️ Thuja lehed – nendel okaspuulehtedel on antiseptilised omadused. Nad on võimelised tugevdama naabertaimede immuunsust.